| Kleb a întrebat:

Salutare, urmeaza sa ma vad cu o fata maine (300km dus intors)..Problema este ca o sa fiu pe drum spre casa dupa ora 20 iar in drumul meu este o localitate ce necesita declaratie de la ora 20, nu o pot ocoli printr-o alta localitate din pacate...Am nevoie de ceva sfaturi, ce pot face? Ce motv as putea trece? Mentionez ca nu ma pot incadra astfel incat sa trec de acea localitate inainte de ora 20

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Declaratie ca tranzitezi localitatea, fiind in vizita la cineva (prietena) in localitatea unde locuieste prietena.

| Kleb explică (pentru CodrutElian1990):

Pe declaratie nu exista motivul acesta, trebuie unul mai ''intemeiat'' oricum am improvizat eu ceva si am avut noroc si nu am fost oprit. Multumesc frumos