| Gabriel199519 a întrebat:

Vreau sa aduc haine din Turcia, însă pe net nu am gasit nimic exact despre cantitatea permisă iar la vama nu raspunde nimeni la telefon. Imi poate spune cineva care este cantitatea maxima sau cum pot proceda pentru a aduce haine Turcești in tara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a aduce orice cantitate si a comercializa haine, indiferent ca sunt din strainatate sau din tara, trebuie sa fi infiintat o firma cu acest obiect de activitate.
Nu am intalnit o cantitate maxima pentru haine, retin ca era vorba de cele necesare nevoilor proprii, deci cateva bucati.

| doctorandus a răspuns:

Cel puțin trei obiecte falsificate= se confiscă tot.