| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare,vreau sa imi cumpăr un pistol airsoft Walther p99 Dao. Ce parere aveti de el si daca merg la tara sau la un prieten acasa cu el in cutie si Poliția vrea sa imi faca un control de rutina, pot păți ceva? Avand in vedere ca vreau sa merg sa trag la tinta doar. Aștept un raspuns, multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai 18 ani?

| Ionuț1991Andrei explică (pentru Salontanul):

Da!

| Salontanul a răspuns (pentru Ionuț1991Andrei):

Atunci este Ok cum ti-a spus cel de mai sus. Atentie! Stiu ca este mai greu dar citeste aici: https://lege5.ro/......munitiilor
Art. 3/Alin. 4 (arma ta se incadreaza in categoria E), Art. 5, si mai sunt cateva articole privind portul si pastrarea lor.

| Ionuț1991Andrei explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult!