| xbebex a întrebat:

Salutari ami si eu o intrebare legata de un teren pentru casa de fapt am cumparat un teren asta undeva la tara propietarul terenului ne avand acte pe teren dar configurand la primarie cu acel teren, eu l-am cumparat de la el facand o chitanta de mana cu 3 martori toti semnanduse pe acea chitanta nu stiu cat de valabila e aceasta chitanta, tot ce v-am spus s-a petrecut acum 12 ani de atunci si pana astazi eu platesc taxe pe acel teren la primarie (impozitul) si m-am decis sa construiesc casa pe acel teren ducandu-ma la primarie sa iau certificatu de constructie sau cum s-o numi pe care mi lau dat fara probleme. acum dac prin vreo minune propietarul terenului ma pacali si poate are acte pe acel teren POATE SA IL IA? ce ma sfatuiti. va multumesc mult

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa intentezi o actiune in justitie, pentru dobandirea dreptului de proprietate asupra terenului prin uzucapiune.