| A4Tech1 a întrebat:

Salutari tuturor, care e diferenta intre politie rurala, locala si rutiera? si alte tipuri daca mai sunt?

Răspuns Câştigător
| Alelulu a răspuns:

Politia rurala e cea de la sate, locala cea de la orase si rutiera cea care se ocupa cu transporturile... de ex politia rutiera sta cu radarul sa vada cu ce viteza mergi cu masina... etcbig grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai rurala inseamna din zonele rurale (adica la tara), locala inseamna comunitari(care pazesc parcuri si dau amenzi la pietoni) si rutiera adica la masini(amenzi, dirijarea traficului, etc).