Întrebare recomandată | Lukas1994 a întrebat:

Salutari, urmeaza sa plec din tara peste cateva zile, nu ma mai intorc. Inainte sa o fac, doresc sa-i fac o ultima vizita tatalui meu care este ingropat la cimitirul Belu ( cred ). A murit in urma cu 13 ani, nu tin minte mare lucru si nu am pe cine contacta pentru a afla mai multe detalii. Cum pot afla mai exact unde este ingropat? Am fost doar o singura data la el, ultima data in urma cu 10 ani si nu tin minte mai nimic. Sper ca am nimerit categoria corecta, merci.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la biroul administratiei cimitirului, ei au evidenta tuturor persoanelor inhumate acolo, precum si cele ale mormintelor lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu scrie numele lui pe piatra funerara? Stii si numele, stii si anul mortii, ai si o idee cam pe unde ar fi ingropat, ce mai stai? Cauta. Dar poti intreba si groparii mai in varsta, ei sigur stiu care e treaba. Bafta!