| opreamircea a întrebat:

Salve!

Stie cineva daca pentru a aplica pentru visa SUA trebuie sa am pasaport cu o vechime de cel putin 6 luni?

Răspuns Câştigător
| crytical a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o vechime, probabil o sa iti vina in 6 luni pasaportul, daca faci cerere.

| opreamircea explică (pentru crytical):

Ai informatii sigure ca nu trebuie nicio vechime pentru visa?

| suntserios a răspuns (pentru crytical):

Sa fim seriosi, stam prost cu birocratia dar nu cred ca dureaza 6 luni sa iti faca o amarata de viza.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasaoprtul nu are nevoie de vechime, nu scrie nimic de genul asta pe siteul ambasadei sua

| opreamircea explică (pentru suntserios):

Nu am zis ca visa dureaza 6 luni sa mi`o dea. Ci doar daca am nevoie ca pasaportul sa aiba vechime cel putin 6 luni ca sa pot aplica pentru visa.

| suntserios a răspuns (pentru opreamircea):

Daca mmai arunci odata un ochi ai sa vezi ca nu iti era adresat tie raspunsul.

| crytical a răspuns:

Deci nu scrie nicaieri nimic, despre vreo vechime, de la ce te-ai luat cu asta? Scria pe undeva?

| opreamircea explică:

Am citit undeva dar nu mai tin minte si voiam sa intreb aici pentru cineva care a aplicat pentru visa si stie sigur.