| andreeadeea92 a întrebat:

Scuze de categorie dar e cea mai vizualizata. Vreau cateva pareri in urmatoarea chestie: am avut accident de masina toata fata masinii s-a distrus in fine noi nu am patit nimic.Am comandat piesele si caroseria la mana a doua de pe internet de la un parc de masini dar care e la vreo 500km de orasul meu(precizez ca am luat de acolo deoarece nu se prea gasesc masina e destul de rara si ma costa o caruta de bani daca le luam noi).Azi a ajuns coletul la service am platit suma si cand am deschis ghici ce, lipsea o piesa importanta pe care eu de fapt am platit-o, plus ca alta era defecta, unele zgariate.etc.Practic eu nu am nicio dovada ca am luat de acolo doar chitanta de la colet l-am sunat pe cel de la parcul auto si m-a repezit ca sa il sun luni ca acum e weekend.Intrebarea e urmatoarea: Ce mai pot face sa-l conving sa-mi trimita piesele lipsa sau cum pot face sa-mi recuperez macar banii? e asa aiurea situatia vreau raspunsuri urgente le multumesc celor care isi dau cu parerea

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca sa-l actionez in instanta, da pe net datele firmei si cred ca v-or apare si alte persoane inselate de el.Atunci ii deschideti o actiune comuna.Nu ai nici o alta dovada si escrocul stie asta.Sau-cum as face eu-pune-te pe urmele tipului, vezi ce masina are si baga-i un,, molotov,, in ea.Pe net nu ai decat garantia firmelor inregistrate.Pa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incerca sa rezolvi problema amiabil. Daca nu se poate va trebui sa-l dai in judecata. Chitanta este o dovada dar ar fi fost bine sa fi avut martori cand ai deschis coletul, sa poata spune ce a fost in colet. De asemenea sa ai comanda, sa poti dovedi ce ai comandat.
Poti sa-i spui respectivului ca daca nu-ti trimite piesa ori nu-ti restituie banii ii vei face plangere penala pentru inselaciune. Numai bine!

| Gangzbang a răspuns:

Pai ce sa-ti zic...mana a 2-a...mai bine strangi bani frumusel si mergi cu autobuzul la servici pana faci bani pentru piese(originale, sau ceva de genu), sau incearca sa-l dai in judecata pe omul ala, deoarece ti-a trimis piese lipsa, zgariate, defecte etc.
Sper sa-ti iei banii inapoi si sa-ti refaci masina big grin!
Vezi cum conduci...

| Gangzbang a răspuns:

Cel mai bun raspuns...
Danut_Popa_1961
Parerea mea happy