| qLoxPlayZ a întrebat:

Se mai fac alocatiile 150 lei?
Sa nu vad raspunsuri la mișto va rog!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Da, au fost marite in luna Aprilie. In aprilie inca se primesc 80 de lei pentru ca atunci se primesc alocatiile pentru luna martie. In mai veti primi alocatiile pentru luna aprilie, adica 150 de lei.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,din luna mai

| SynapseNinja a răspuns:

Din câte știu, se fac din luna mai.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dea au fost marite, incepand cu luna aprilie, conform L.61/1993, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART.3.(1)Alocaţia de stat pentru copii se stabileşte în cuantum de:
a) 300 lei pentru copiii cu vârsta de până la 2 ani sau de până la 3 ani, în cazul copilului cu handicap;
b) 150 lei pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 2 ani şi 18 ani, precum şi pentru tinerii prevăzuţi la art. 1 alin. (3);
c) 300 lei pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 3 ani şi 18 ani, în cazul copilului cu handicap."