| WayhaughtK a întrebat:

Se mai merita Canada?
Am auzit ca e din ce in ce mai rau cu taxele

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Canada nu este un paradis fiscal cum nu e nici Romania! Doar ca, in Canada, taxele platite nu se duc pe apa sambetei ca la noi!--- acolo se vad in serviciile publice, in sanatate, in eductie si cultura, in asistenta sociala, in pensii, in infrastructura.

| gabicoo a răspuns:

Merita.
Oriunde e mai bine decat in Romanica.

| Clorox a răspuns:

Mentalitate de parazit, gasim o tara care triumfa si mergem s-o distrugem si pe aia, dupa ne intrebam de ce ne considera celelalte tari tigani si hoti.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Merita daca esti bun in ceea ce faci
fi corect si fi cinstit
si chiar merita