| dany023 a întrebat:

Se mai poate circula doar cu buletinul in spatiul U. E

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate circula cu o carte de identitate, cu buletin de identitate nu se poate. Numai bine!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Conform legislației în vigoare, cetățenii români pot călători în U.E doar cu cartea de identitate. Singurele condiții legate de aceasta sunt acelea că trebuie să fie în bună stare, fotografia să fie actuală iar cartea de identitate să fie în termenul de valabilitate.
O zi cu zâmbet să ai!

| Keepitpink a răspuns:

Se poate cu buletinul eu sunt acum in Germania si cu buletinul am fost si semnatura de la parintihappy