| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca un băiat de 15 ani să călătorească singur cu avionul din UK în România şi înapoi? Dacă da, cum?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate fara insotitor major sa iasa din Romania.
Se poate iesi doar cu declaratia autentica a ambilor parinti, care desemneaza ca insotitor major personalul de bord de pe avion.
In Romania se poate intra si fara acestea.

| Lucian2473 a răspuns:

Nu poate pentru ca e minor. Doar sa copii si sa aplici o faza din filmele aceela cand decoleaza avionul si acel baiat aflat in intr-un jeep periculos sa accelereze pana sub avion...se agata cu mainile de usa de la cala si patrunde inauntru. happy