| CostinusFlorentin a întrebat:

Se poate cumpara munitie (22.lr) fara permis de port-arma? Vreau sa merg la un poligon dar acolo un glont costa 3lei, in timp ce la gun shop costa 0. 74lei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti cumpara legal munitie fara permis de portarma, comiti infractiunea de nerespectare a regimului armelor si munitiilor. Si firma care detine magazinul este pedepsita, asa ca nu iti va vinde.

| sierra1 a răspuns:

E ca la restaurant, friptura din supermaket costă muuuult mai puțin dar o mănânci... acasă

| Elisleon16 a răspuns:

Nu, nu poți, sunt obligați prin lege să le arăți licența de port armă, în caz contrar, te vor denunța.