| mgtow a întrebat:

Se poate cumpara o garsoniera cu 25.000 - 30.000€ avand un contract de munca cu salariul de 600€? Am vazut ca se ofera prin programul prima casa rata in 30 de ani si lunar plata e de 528 ron dar eu as plati 200€ lunar.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai banca poate spune ce și cum!
Pa, pa.

| mgtow explică:

In Brasov doresc, am si gasit 2 oferte bune momentan sant informatii sa ma vad eu muncind apoi ma bag pe felie.

| carla2010 a răspuns:

Depinde mult de banca. Esti casatorit? Se ia in considerare si acest lucru - cica daca esti casatorit esti mai responsabil, ai mai multa incredere. Vezi ca bancile au calculatoare de credite. Si mai cauta oferte, am vazut ca ai pus un comentariu mai jos in care ziceai ca ai gasit doua oferte. Uita-te pe http://gimo.ro/ si analizeaza ofertele de acolo, nu sta in doua oferte. Nu te orienta doar pe Prima Casa, ING are un program de creditare la fel de ok, investigheaza si oferta lor. Treaba e ca programul Prima Casa il au doar bancile "de locuinte", dar mai sunt si alte banci care au solutii de creditare bune, doar ca nu sunt "de locuinte" si atunci creditele lor nu sunt prin Prima Casa