| Zuse a întrebat:

Se poate face pasaport cu buletin provizoriu? Daca nu, ce optiuni am sa plec din tara (in afara Europei) fara buletinul normal.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Zuse. Poți obține pașaport cu carte de identitate provizorie (CIP) doar dacă aceasta este însoțită de certificatul de naștere în original.
O zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate face pasaport fara probleme. In lipsa pasaportului poti pleca numai cu cartea de identitate(nu cu buletin), in tarile UE si alte cateva, in baza unor acorduri reciproce. Numai bine!

| lilyad a răspuns:

Se poate face pasaport cu carte de identitate provizorie

| FcSb_Paul_1992 a răspuns:

Cu provizoru