| SilentRain a întrebat:

Se poate obține un ordin de restricție in cazul in care ai fost abuzat psihic și ești hartuita?

Răspuns Câştigător
| JustPaly a răspuns:

Taci că te omor

23 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca stii cum functioneaza sistemul, da.
Pentru majoritatea, colaborarea cu politia e grele si nu sunt in stare sa formuleze o plangere serioasa, de aia nu se face nimic in cazul lor.

| Dismally a răspuns:

Da, cat timp integritatea fizica sau psihica iti este pusa in pericol se poate obtine.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Mulțam fain, mă gândesc că din moment ce nu am martori sa pot dovedi agresiunea psihica că nu o sa fiu luată în considerare

| Dismally a răspuns:

De ce "nu prea silent"? happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Că m-am întors pe război laughingpana rezolv câte ceva pe urmă iar dispar

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Succes cu razboiul big grin Dar de ce sa dispari, te ascunzi? happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Mulțumesc ^_^
M-am cam scârbit de unii care și-au făcut un scop din a mă "hărțui" pe aici
Îmi place liniștea mai nou

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Pai nu faci decat sa le dai satisfactie asa, ii lasi sa creada ca au castigai, ca ai abandonat sad

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Nea, mai bine așa
Daca nu sunt nu au pe cine sa hărțuiască
Și în plus am un bolnav mintal pe urmele mele care se hrănește pur și simplul cu răspunsurile pe care le dau
Dacă rup orice legătură cu el, poate scapat definitiv de acel cancer-biped

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Cred ca este mai bine sa-i ignori: lasa-i sa se agita ca prostii, sa faca spume la gura; nu le citesti mesajele, nu ii bagi in seama iar asta ii va distruge happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Și-a făcut cred că 1000 de conturi ca sa îmi scrie nu știu ce rahat
Iar când îl vad ce aberații scrie pe aici... mi-se întoarce stomacul pe dos
Dipera mai tare când nu știe ce fac, sau ce zic
Am realizat că am de-a face cu un abuzator emoțional și se hrăneștre pur și simplul cu asta

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Eu cred ca tot ignoratul e cea mai buna solutie: se chinuie sa isi faca alt cont, alta adresa de mail, sa trimita un mesaj pe care poate nici nu il citesti si nu stie daca te afecteaza sau nu happy Pai da, cea mai mare satisfactie este sa smulga o reactie de la tine, chiar si disparutul tau va fi o mare victorie pentru el.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Probelema este că nu mai fac față, mă enervează foarte tare

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Te cred sad Ai nevoie de o metoda de relaxare in momentele dificile, nu stiu, o cafea, o muzica buna sau ce iti mai place tie sa faci.

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Da am încercat diverse, apreciez atenția acordată blushing

Ai 10 lei de la mine

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Baga-i la pusculita si cand se aduna macar 500, ii colectez big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Cien et ahrtuieste pe tine ca afci msito de mine, cand am itrnat ep site asta ti cienptu cum af eti pe starad de vreo 15 ani. de ce esti tu cea Acer da replciile astea aici? mi-ai amncatz ielel ensimtito nu am job nimic.,. stiu unii pot sa cante pot sa aiba un serviciu salariu la 18 nu trbeuei sa stea 10 ani inc asa lu atat batuta si pipaita luy tati ca va da voua indy pl pe capu meu. stiu imi da pl ep capu tau stiu eu te ahrtuiesc pe tine? fa mi-aia mcat zilele, nu am nu-s tiu fond de ten nua m afrduri nbu am oglidna, nu-mi eprmti sa-0mi cuamrp perdele si, daca nuimi eprmti eprdea rtebuei sa am spioenzi tu sa dfaci mahala ca am evi in camera ema eu numi eprmti oerdeel nu-mi eprmti oglinda nici ebc duap cum osbervi e slab e intuenric aici stau de cand erma copila sa trec zilele mele, am un calculator icnercam sa fac ceva pe el sa pot saa m si eu cele enecsare cu le aveti si voi, mie nu-mi da mama afrduri nici haine nici ciocolati nimic. eu le visez sia sa trec anii tot privindu-va pe voi cum apareti. cand am itrnat pe sie, ca tue rai cu idnay al tau ca itntodeauan de atis arit sa afceti sex pe tirnebarile mele care nua evai nici o elagtura eprsonaal cu tien si cu animeni erua niste itrnebari diverse, dar ma-ti afctu de k cum ma afceti emreu sa am vait ca am 2x ani si nu am avut niciodata o relatie niciodata un prieetn niciodata o eprsoana reala cu care sa vorbesc, ma abte maam in cap cu jocruile de a devrsara. vai de cand am itrnat ep sie am si descoperit ca nu-s apritnii mei ei, si ca e o amer afsra acre a ajutat-o pe evrisoara sa castige o viata de arfsatat sa se disterze de cume ram pedfepsita si abtuat dinc auza la ce afcea ea. a da acestia eceasi apritni si ami mutel fete. tot aici sunt sia sa terc zilele mele tot mriata si uimita, pentru mine e prea sucp sa-mis chimb ecarceafurile de pe pat nua-mi eprmit sa-mi cuamrp amncarea nimic, vai a emrs de minuen sa am gontii cu sexul vostru de al scoala ca voi afectis ex sunteti smecheri va da aprintii telfoane sucmeps i nu v-a convenit rpezenat si atia runcat cu vpeosti erotice pe mine, f frumos nu afecam sex pe bania tuynci, d aca afceam nu aratam in halu ala. dar eu nu am avtu vreodata exprienta unei relatii si nici exprienta de a cumapar ceva, ca nu emrge sa am eue xprientele, f frumos cum le otbienti asa usor obtineti de toate inv aiat sui av emrge sa arucnati cu vorbe itnamplatoare ca se ocuap pfraieriid e scandal si abtut al cum vorbtii voi se ocuap altii.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Cine morți tăi ești?
Învăța română, f*** Hristos-ul mă-tii

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sia sta e replica lua lexxutaa cu ochi verzi? M-ai invatat tu pe mine af atata urmarit si spionat de 15 ani ai invatat vata ema si eprsoana ema sa de bine sa ma agsesti cuc ricu asta epste tot sa mi-l faci? Nu e romana ema ci atsaura mi-amn peirdut rabadrea cu voi, e vian la producatoru acre afce atstaturi smechere pentru prosti.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Da! Trebuie doar să completezi un formular și să-l trimiți la judecătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

DA!

| Forneticugem a răspuns:

Cine e ăla? -_-

| JustPaly a răspuns:

Da