| Lusca1995 a întrebat:

Se poate recupera permisul auto, daca nu ai dovada cu dreptul de conducere sau fara dreptul de conducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate recupera, dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce.

| Lusca1995 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca vreau sa dau examen, pentru scurtarea perioadei de suspendare, merge si fara dovada sau nu am cum? Politistul mi-a dat doar procesul verbal, am intrebat de dovada si nu mi-a dat nimic.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lusca1995):

Sigur ca se poate sustine testul si fara dovada, daca indeplinesti conditiile pentru a-l sustine. Si sa stii ca perioada de suspendare nu poate fi redusa sub 30 de zile.

4 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Categoric,se poate ..au evidenta electronica.

| Claudiugg a răspuns:

Da