| KillaNoFilla a întrebat:

Se trece itpul daca faza scurta din stanga nu sta aprinsa dar pozitiile, farurile de ceata stau?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu

| Iote a răspuns:

Nu. Trebuie sa repari defectiunea sau sa schimbi becul (depinde ce ai).

| Iunix a răspuns:

Din câte ştiu eu rar-ul se pică din cauza oricărui bec dacă nu se aprinde. Deci, dacă îl faci pe corecte, nu treci.
E o avere să cunperi alt bec?
Şi mie mi s-a ars becu de fază scurtă de la faru drept. Cum am văzut că s-a ars am oprit la o benzinărie şi am luat altul. 21 de lei un bec...