| anonim_4396 a întrebat:

Se va face scoala in vara sau vom repeta anul? Daca se va repeta anul cine il va face din nou?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea a mai fost pusa de zeci sau chiar sute de ori, aici pe TPU si in alte parti si nimeni nu stie cum va fi.
Ministrul educatiei a spus, pana acum, ca nu se va repeta. Ce va fi o sa aflati atunci cand se va hotari.

| danutzu96 a răspuns:

Nu mai puneti intrebarile astea de 1000 de ori! NU se stie nimic.
Nu se stie cat o sa stam asa, cat o sa dureze starea de urgenta si ce o sa se intample dupa!
Asteptati pana cand aceste informatii vor aparea official, pana atunci presupunerile sunt de pomana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac protest, dacă facem în vară. Mai bine repetăm anul. doar va trebui să ne reamintim materia și vom lua note mai mari. În vară vreau să merg și eu la mare ca tot omul. Fac petiție, dacă este nevoie. Oricum nu cred că va fi cazul pentru că hotelurile vor pierde foarte mult dacă merg copiii la școală. Mai bine să facem în septembrie încă o lună si să se încheie mediile cu două note. Următorul an ar putea începe din octombrie și să se termine pe 1 iulie,

| Robertandrei4858 a răspuns:

In nici un caz nu se va repeta, mai degraba se recupereaza la vara. Daca ar trebui sa se repete statul va pierde o multime de banii, va trebui sa asigure inca pentru jumatate de an alocatiile elevilor.