| ArmandB a întrebat:

Seara buna.Am 3 intrebari despre permisul auto/moto.
1.Deci in mai ma inscriu la scoala moto(cu 3 luni inainte) iar in 31 iulie este ziua mea(18) credeti ca pot sa imi termin proba teoretica+poligon pana in 15 august?(15 zile) Sau mai repede daca le iau din prima?
2. Cu buletinul(schimbarea) pot so o fac cu 2 sapt inainte de a face 18 nu?
3. Daca am deja doi ani de experienta pe A1, mai trebuie semnul de incepator pentru A2?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Proba teoretica se poate sustine imediat ce implinesti varsta dar proba practica nu prea cred ca o poti sustine in 15 zile, avand in vedere ca programarea pentru aceata proba este si de 2-3 luni de la proba teoretica. Poate doar daca ai obtine o programarea rapida de la seful politiei rutiere din judetul tau, avand motive intemeiate.
2. Poti preschimba cartea de identitate cu maximum 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii CI actuale, asa ca o poti face si cu 2 saptamani inainte de expirare.
3.Da, trebuie sa porti semnul de incepator si pentru A2.