| Didutza30 a întrebat:

Spuneti-mi si mie leagea concubinajului repede va rog! Dau fundita

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o lege a concubinajului, de unde ai scos asta?

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns:

Nu exista o lege a concubinajului. Uniunea liber consimtita (concubinajul) nu beneficiaza de protectie juridica. Adica daca stai cu cineva 100 de ani, nu ai dreptul la absolut nimic. De asta unii oameni, se casatoresc happy

| Didutza30 explică:

Da mai nou e si lege pentru asa ceva! Asta am aflat si eu mai nou!

| Didutza30 explică (pentru Ioandelasal):

Mai nou s-a facut si o lege pentru asa ceva am aflat si jo de curand

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Didutza30):

Desi urmaresc zilnic Monitorul oficial eu n-am aflat. Ce lege si cand a aparut?
P.S. Sper ca ambii ne referim la Romania.