| cristian_4833 a întrebat:

Spuneti-mi va rog exista vreo ideologie care are dreptate in toate privintele si argumentati totodata va rog

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Nu, exista asa ceva, toate ideologiile lumii inclusiv cele impuse cu forta cade succesiv odată cu evoluţia omului. Ideologiile conjuncturale si îşi face efectul pe o perioada determinată, după care se perimă si numai corespunde noi realităti in evolutia omului. Si acum suntem aproape la capatul unei ideologii care sustine lumea de cateva sute de ani, "capitalismul" care este in faza de a nu mai poate fi de actualitate in acest moment si tocmai de accea mai mult de jumatate din planeta este in austeritate si se cauta noi solutii "mondializarea" pentru a iesii din austeritate.

1 răspuns: