| sweetys a întrebat:

Stau la parter si pe la mine prin apartament trec tevile de la baie de la vecinii de la etajele superioare(apartamentul meu se intinde pe suprafata a doua apartamente ) Cam de o luna s-a spart o teva si unul din peretii mei e complet ud si a inceput sa faca mucegai, iar apa deja a inceput sa se infiltreze si sub pardoseala. Am vorbit cu vecinii si au zis ca rezolva ei problema, dar a ramas doar la stadiul de zis. Ce as putea sa fac ca sa imi recuperez paguba creata, adica daramarea peretelui, repararea tevii(pe care eu nu o folosesc si nici nu sunt legata la ea), reconstructia peretelui(cu tot ce implica el), plata mesterilor?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repari teava si ce mai trebuie pe cheltuiala ta si apoi le ceri banii de la cei care folosesc teava respectiva. Daca nu vor de bunavoie atunci ii poti da in judecata, asa ca vezi sa faci reparatiile pe baza de acte, pentru a putea dovedi cat ai platit.

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Locuiesti in USA sau in Romania!
In functie de asta voi putea sa te ajut sau NU!
Daca stai in USA poti benficia de legi solide daca ai rude gen TRUMP!
Daca stai in Romania, imi pare rau sa spun, si eu stau la parter si numar defecatiile tuturor la orele diminetii!
Aici nu ai decat o sansa!"sa pui muzica la maxim!
https://youtu.be/PSbI-BA29Kk?list=PLaOStCaQDdPtJKMm2xjguNFJzDBr-ioyy
Ce recuperare? Pe ce lume traiesti?
Zi merci ca inca mai poti respira, acolo unde te afli!