| andutza23 a întrebat:

Stie careva unde pot sa apelez pentru a-mi da fetita in plasamant mamei mele? Si inca ceva:daca eu am hotararea definitiva si irevocabila unde scrie ca am custodia fetitei pana la 18 ani, mai am nevoie de semnatura tatalui ca sa o dau in plasament?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa apelezi la instanta de tutela(judecatoria de la domiciliul tau). Nu trebuie semnatura tatalui daca ti-a fost incredintata tie. Oricum, cred ca si tatal va fi citat in proces, poate ar vrea sa-i fie incredintata lui. Numai bine!

| aryenutzaa a răspuns:

Pentru chestia cu plasamentul trebuie facut la Protectia Copilului. Din pacate la a doua intrebare nu stiu sa iti raspund, dar poti merge la cei de acolo si te lamuresc in legatura cu aceasta procedura.