| ellutza a întrebat:

Stie cineva ce inseamna "linie telefonica temporala"?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea linie telefonica. Ori n-ai inteles bine ori politistul face confuzie intre "temporara" (cu durata limitata in timp, provizorie) si "temporala".

| johnnny123 a răspuns:

Este o linie telefonică prin care poți să vorbești cu Alexander Graham Bell

| Lucian4 a răspuns:

Temporara, nu temporala. linia telefonica care functioneaza pentru putin timp (temporar). temporar adica este provizoriu

| ellutza explică (pentru Lucian4):

Pe procesul verbal de la politie scrie " temporala"

| Lucian4 a răspuns:

Daca scrii toata propozitia cu cuvantul temporala, vom intelege mai bine daca e greseala politistului sau altceva