| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Stie cineva daca e lagal, ca minor (16+), sa cumperi telefoane mai ieftin si dupa sa le dai mai departe mai scump (sa le cumperi din strainatate si sa le vinzi pe OLX/Publi/etc)? MINOR care NU da tepe! Are voie? Am auzit ca nu ai voie sa faci "afaceri" cu minori.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal ca minor. O sa fie legal dupa ce devii major si infiintezi o firma cu acest obiect de activitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vorbim de 1 2 telefoane nu e problema. Daca faci comert constant e o problema

| doctorandus a răspuns:

Daca vinzi unul sau doua nu ar fi o problema. Daca vinzi 50-100 ar fi evaziune fiscala.

| Wr3nch a răspuns:

Tehnic nu e legal nici daca ai fi major deoarece tu nu platesti impozit pe profitlaughing