| AdmC a întrebat:

Stie cineva daca pot calatori dintr-un oras in altul?(Respectiv de la parinti de la resedinta din buletin, pana la apartamentul inchiriat unde fac facultatea in alt oras).Am nevoie de anumite lucruri lasate in apartament pentru studiu.
Daca pot...ce trebuie sa scriu pe Declaratia pe propria raspundere?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din cate am inteles:
- Daca te deplasezi in acelasi judet, atunci este suficient sa bifezi punctul 10 din declaratie + buletin.
- Pentru deplasare in alt judet este nevoie de aprobarea comandamentului judetean de urgenta

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca punctul 10: "asigurarea de bunuri necesare desfășurării activității profesionale."

| Alverto a răspuns:

Da

| AdmC explică (pentru Alverto):

Si ce trebuie sa scriu la motivul deplasarii pe declaratia pe propria raspundere?

| Alverto a răspuns (pentru AdmC):

Cred că "achiziționarea de bunuri din propria casă"