| AnonimaB100160 a întrebat:

Stie cineva daca s-a modificat cartea de legislatie din 2016 fata de 2018?
Am una de la un amic din 2016. Pot învăța de pe ea? Sau sunt modificari majore?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la legislatia rutiera.
Au existat mai multe modificari, atat la OUG 195/2002 (Codul rutier), la Regulamentul de aplicare si la alte acte normative.
Dupa parerea mea n-ai nevoie de nici o carte. Studiaza cele 2 acte normative, precum si Ordinul MAI nr.268/2010, privind examinarea, le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro. De asemenea, dupa ce-ai studiat legislatia, tot pe acest site poti face chestionare.