| IRISEANUl a întrebat:

Stie cineva daca se poate studia B1 la orice scoala de soferi din Romania, daca nu, unde as putea sa fac scoala mai exact?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Categoria B1 poate fi făcută la orice școală de șoferi. Important este să te interesezi personal la școala de șoferi dacă are o astfel de mașină, dacă poți învăța aceasta categorie la ei. Pentru că nu poți face ore de conducere pentru categoria B1 pe un autovehicul care nu se încadrează la B1. De aceea trebuie să te interesezi personal la școala de șoferi dacă te pot ajuta să faci școala pentru categoria B1. Că unele școli nu au mașini pentru categoria B1, și nu se omoară să-și achiziționeze astfel de vehicule deoarece nu au prea mulți clienți pentru categoria aceasta.
Succes!

| NASA10 a răspuns:

Poti sa faci scoala de soferi categoria B1 doar la scoli de soferi specializate cu masini specializate pentru aceasta categorie!

| avram2403 a răspuns:

Categoria B1 se poate realiza la orce scoala de soferi, daca au autoturism specific pentru categoria B1.