| CelalaltEu a întrebat:

Ştie cineva daca sunt bancurile protejate de drepturi de autor? În sensul dacă ai folosi un banc pe post de scenariu pentru un video sau animație. Bancuri precum cele cu Bulă sau cu Porcuşorul Isteric

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt protejate, asa ca le poti folosi.

| CelalaltEu explică (pentru Ioandelasal):

Salut. poti argumenta putin?

| Salontanul a răspuns (pentru CelalaltEu):

In primul rand Ioandelasal este jurist. Apoi la OSIM nu se inregistreaza bancuri, deci nu sunt protejate.

| CelalaltEu explică (pentru Salontanul):

Ok. nu ştiam. sunt nou pe site. îmi cer scuze dacă am deranjat cerând argumente.

| Ioandelasal a răspuns (pentru CelalaltEu):

Legea 8/1996, privind drepturile de autor, nu protejeaza bancurile.

| Salontanul a răspuns (pentru CelalaltEu):

Nu. Nu ai deranjat. Doar ti-am explicat de ce sa ai incredere in raspunsul dansului.

| CelalaltEu explică (pentru Salontanul):

Ah ok. nu e stres însă nu voiam să jignesc reputația dânsului prin cerințe aiurite. totul bine?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste si aici: https://bit.ly/30rWHIF