| gianinaandreea a întrebat:

Stie cineva unde este detector de minciuni in iasi? sau unde as putea sa duc pe cineva la detector fara sa afle politia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Laborator poligraf (asa zis detector de minciuni) exista in cadrul Institutului de criminalistica, care este subordonat Politiei Romane, asa ca nu se poate fara sa afle politia. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In iasi nu stiu sa existe, dar sunt firme private care contra-cost accepta testul cu poligraf, si nu ai nevoie de politie, decat daca este vorba de o chestiune penala, unde cei ce iau la cunostinte, sunt obligati sa nu ascunda fapta, insa nu poti aduce o persoana minora ori majora impotriva vointei.