| anonim000x a întrebat:

Stie cineva unde trebuie sa merg ca sa fac un schimb valutar?
Ar merge sa fac la banca sau trebuie sa merg neaparat la o casa de schimb valutar?
Si chiar e necesar sa am 18 ani, sau daca am 15 si bultinul la mine e ok?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, copii nu au voie sa faca operatii bancare cu valuta.
Mama sau tatal tau trebuie sa mearga cu buletinul sau pasaportul, la o casa de schimb valutar, ori la o banca.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Te duci la casa de schimb valutar. Nu e nevoie sa ai 18 ani. Eu de cand am buletinul schimb din euro in lei si invers. In 3 ani de zile nu m-a intrebat nimeni cati ani am. Aia au nevoie de buletin pentru cnp ca sa scrie pe chitanta bla bla. Si dupa semnezi si scrie pe foaie detaliile schimbului valutar. Te poti duce si la banca dar e coada mai mare. Preferabil la casele de schimb valutar.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Schimb valutar il poti face si la banca si la o casa de schimb valutar, vezi unde iesi mai in castig, si nu e necesar sa ai 18 ani, atat timp cat ai buletin e okay, nu prea ii pasa nimanui cati ani ai.

| Denision99 a răspuns:

Nu poți să faci schimb valutar dacă nu ai vârsta de 18 ani.
Ai putea să stai prin fața casei de schimb valutar și când vine un nene sau o doamnă, îl/o poți ruga să te ajute cu acel schimb.Așa am făcut și eu, a mers totul ok! Funda?