| xxMerghelexx a întrebat:

Stie cineva vreun magazin din Bucuresti de unde pot sa cumpar "Manifestul Comunist"?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Iti faci permis la Biblioteca Academiei mergi in fisier, iei cota, apoi iei loc in sala si ceri Manifestul Comunist. Ia o editie dinainte de venirea comunistilor la putere, comunistii au alterat sensul ca sa se potriveasca cu politica lor. Adica vei citi tot o editie scoasa de niste comunisti, dar nu de PCR ajuns la putere.

| xxMerghelexx explică (pentru minrest):

"Adica vei citi tot o editie scoasa de niste comunisti, dar nu de PCR ajuns la putere." Exact asta cautam. Ma interesa versiunea originala, cea scrisa de Marx si Engels. Mersi mult

1 răspuns: