| UnTipObisnuit a întrebat:

Stiti cumva daca clipul "ultimul discurs al lui Ceausescu" este royalty free sau este detinut de tvr? As vrea sa fac un clip pe Youtube care ar contine si o secventa din acel clip (link mai jos).

Pot sa-l folosesc fara grija sau trebuie sa vorbesc cu cei de la tvr? Multumesc!

https://youtu.be/xntDto5TX10

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Imaginile sunt din Arhiva TVR. Poti crea un proiect media si il poti posta pe Youtube, dar sub conditia ca Televiziunea Romana poate cere oricand scoaterea lui de pe site, intrucat folosesti fara drept acele secvente, care apartin postului public de televiziune.

| CarlosAttila a răspuns:

Este deținut de TVR.
O zi bună!