| AlcolicSmile123 a întrebat:

Sunt angajata cu forme legale, angajatorul a primit facilitati in urma angajarii mele (fiindca m-a angajat cand eram in somaj acum doi ani.) Iar acum am luat la facultate la buget si vreau sa stiu daca patronul ma poate da in somaj.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Angajatorul poate sa-ti desfaca fara probleme CIM, era obligat sa te pastreze doar 18 luni, conform L.76/2002, cu md. si compl. ulterioare.
Tu nu vei primi concediu si indemnizatie de somaj daca urmezi cursurile unei facultati.

| neutrino a răspuns:

Nu.