| Mira_Mirabela_1983 a întrebat:

Sunt casatorita cu un cetatean albanez in Italia. daca venim in Romania el poate obtine permis de sedere? care sunt pasii pentru dobandirea permisului de sedere?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poate obtine acest permis in calitate de membru de familie al unui cetatean roman--- vezi informatii pe site-ul Inspectoratului general pentru imigrari:http://igi.mai.gov.ro/detalii/pagina/ro/Sedere-pe-termen-lung-in-Romania/79

| costis a răspuns:

N-ai tras chiar cartea castigatoare. Oricum, bine ca n-ai ales un sudanez sau afgan.

| Mira_Mirabela_1983 explică:

Multumesc mult dar eu in Romania nu am salariu.nu ne incadram cerintelor.