| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Sunt în alt oraș fata de cel din buletin stabilita. As vrea sa fac școala de soferi aici, mi se va permite? Nu am nici viza de flotant. Sunt de când am început facultatea, practic, am peste 5 ani in orașul actual și îl cunosc destul de bine.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in orice localitate din Romania, problema este ca examinarea pentru obtinerea permisului o poti sustine numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Asa fiind, daca vrei sa sustii examinarea unde faci scoala, va trebui sa obtii viza de resedinta (flotant) acolo.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o poti face unde vrei
examenul in schimb nu, doar acolo unde ai adresa in buletin sau viza de flotant