| blastphemy23 a întrebat:

Sunt in Germania si abia am descoperit recent ca am buletinul expirat din aprilie, anul trecut. O sa am probleme la granita? O amenda, ceva? Stiu ca legal sunt obligati sa ma primeasca in tara, doar ca a trecut cam mult timp de cand umblu asa cu el.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti avea ceva, respectiv vei sta pana te verifica si te amendeaza, doar ca amenda este mica, daca bine imi amintesc de la 40 la 80 lei.

| blastphemy23 explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma intereseaza de amenda, doar sa nu ma tina mult.

2 răspunsuri:
| eden1986 a răspuns:

Daca e expirat de mult o sa fi amendat, ar fi bine sa ai totusi un pasaport la tine cu el ar trebui sa te lase sa treci fara probleme