| claueu16 a întrebat:

Sunt individ vizat (tageted individual) am probleme de sanatate, as avea nevoie sa merg in strainatate la un control si sa ma tratez pentru ca in tara imi este frica sa ma duc. Ar fi si mai bine chiar sa plec de tot in alta tara/localitate. Am cerut ajutor in mai multe locuri dar nu l-am primit. Am nevoie de cineva sa ma ajute sau sa ma ajute sa gasesc ajutor sau o persoana de incredere care sa vina aici in judetul Neamt de unde sunt eu si sa ma ajute pana finalizez cu un proces pe care l-am deschis. Deasemenea cum as putea sa gasesc o prietena/sotie? Ma gandeam sa imi aduc una din Asia dar nu am nici un ban.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e sa treci granita la Obregia si sa ceri azil politic.

| claueu16 explică (pentru doctorandus):

La Obregia sa te duci tu. Azil politic nu se mai poate cere din ce stiu eu, nu am nici bani de bilet si presupunand ca risc si plec din tara ce fac eu acolo daca nu ma ajuta fiind si bolnav? Am cerut ajutor in mai toate tarile. Ar mai fi Rusia sa incerc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru claueu16):

Sfinte sisoe, nu ai toate tiglele pe casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai probleme mentalehappy

| claueu16 explică (pentru anonim_4396):

Vezi tu vreo intrebare acolo gen Credeti ca este vreo problema cu mentalitatea mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru claueu16):

1- trebuie sa muncesti in tara respectiva si sa platesti taxe acolo, ca sa poti beneficia de servicii medicale gratuite.
(daca nu, platesti cash, o camera la spital, te poate costa si 450£ pe noapte, doar camera, nu mai pun si daca faci un rmn, sau ceva)
2 Sotie din asia? de ce, e mai proasta ca ale noastre? Ai si acasa femei, gârla.

| claueu16 explică (pentru anonim_4396):

1 Stian si eu treaba asta dar fiind un ti am zis ca poate gasesc ajutor caoar nu din vina mea nu ma pot duce in tara la un spital.
2 Era mai greu si inainte pentru ca eram bolnav dar acum ca sunt si ti e imposibil sa gasesc pe cineva din Romania nici chiar de la tara cu 8 clase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru claueu16):

Pai ce-ai patit, de ce suferi?

| claueu16 explică (pentru anonim_4396):

Am probleme cardiace si trebui sa fac un control sa aflu cat e de grav si apoi o operatie daca e cazul. Acum cand am inceput sa caut ajutor vecinii criminali si phihopati au inceput sa ma hartuiasca si sa nu ma lase sa dorm. Si problema e ca nu ma ajuta nimeni am facut doua plangeri la politie tata a fot omora si mama e si ea bolnava si nu pot sa chem politia acasa sa nu o o supar si sa o imbolbavesc mai rau iar criminalii profita de treaba asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru claueu16):

Pai de unde stii ca ai probleme cu inima daca nu ai fost la control?

| claueu16 explică (pentru anonim_4396):

Am fost mai de mult plus ca am si simptome.