| Mircok a întrebat:

Sunt înscris la școala de șoferi de o săptămână aproape iar pana la sfârșitul anului acesta ma voi muta, îmi schimb reședința.
Cum se va proceda cu carnetul meu de șofer? Întreb fiindcă nu știu. Va mulțumesc și toate cele bune.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu permisul de conducere nu se intampla nimic, este valabil oriunde te muti in tara.
In schimb examinarea teoretica si practica pentru obtinerea permisului se poate sustine doar in judetul de domiciliu sau in cel de resedinta (flotant).

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Stai sa-l iei.