| agent007u a întrebat:

Sunt la o postliceală sanitară privată. Ieri am fost anunțați că spațiul în care se desfășoară activitatea a fost cumpărat de facultatea din oraș. Directoarea ne-a anunțat ieri că trebuie să transferam la alte școli postliceale, unde trebuie sa mai plătim diferențe.

Este ok sa te anunțe că în câteva zile trebuie sa ți găsești alt loc?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa va uniti si sa dati in judecata firma pentru nerespectarea contractului. Este o procedura: se desfinteaza o scoala si va muta la una recomandata. Partea ascunsa este ca aceea recomandata este a unei persoane care este ruda sau prietena cu cei ce au inchis scoala anterioara. In acest mod se pot obtine bani mai multi pe fiecare elev. Un avocat bun poate demonstra furtul si cere despagubiri de tot felul.

| agent007u explică (pentru Salontanul):

Exact asta au făcut. Una din școlile recomandate, cu cele mai multe locurile nu ne mai cere bani. Doar sa plătim rata pe aprilie la școală actuală.

| Salontanul a răspuns (pentru agent007u):

Corect! Acolo se spala bani prin falientari de firme si reinfintari. Acolo ar trebui sa se bage si procurorii, dar n-au ei timp de asta.

| agent007u explică (pentru Salontanul):

Și a fost deschisa acum 2 ani.

| Salontanul a răspuns (pentru agent007u):

De aia este bine sa mergi la scoli cu vechime mai mare, cu experienta si stabilitate. Pun pariu ca v-a atras cu facilitati inclusiv preturi mai mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este ok, odata ce acum s-au facut demersurile si trasnferurile de cladiri samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, normal că nu e corect. Ai platit niste servicii trebuie sa le ofere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa se practică in România, poate si ea a aflat recent, cu cît timp ai fi vrut sa te anunte ca doar nu esti chirias, esti un elev si te supui legilor date de ei.