| SG1995 a întrebat:

Sunt singurul care s-a saturat de neo-naziști pe site? Nu de poate face un demers ca site-uri care promovează ideologia nazista sa fie inchise? Sunt satul de fanatici de 12 ani, viitori jidahisti.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Eu m-am saturat de nazisti in general, si doar in mod particular pe site. Sa-i combatem eficient, degeba ii gonim in alta parte.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-ne niște exemple, să înțelegem și noi

| minrest a răspuns:

Stii ce a fost Cruciada Copiilor? In 1212, sub efectul predicilor in favoarea cruciadei, si a unor ''viziuni'' ale altor copii, zeci de mii de copii si adolescenti din Franta si Germania au trecut in Italia, masacrand evrei si jefuind orase, ca sa cucereasca Tara Sfanta, iar in Italia au fost inselati de negustori de sclavi si vanduti in sclavie. Seamana mult cu fanii Joy of Satan.

| Holiday a răspuns:

Hotaraste-te, ori sunt nazisti, ori jihadisti. Ca n-are nici o legatura una cu alta...

| minrest a răspuns (pentru Holiday):

Cum, nu vezi legatura intre nazisti si jihadisti? Uimitor! Nazistii fac jihad impotriva unei pretinse dominatii evreiesti, iar islamul politic face jihad impotriva cruciacilor, doua pericole la fel de reale. Nazistii sunt islamistii din nord, ca fenomen social.

| Holiday a răspuns (pentru minrest):

N-are absolut nici o legatura nazismul cu jihadismul, nici de ideologie, nici de motivatie, nici de scop, absolut nimic. Sunt doua lucruri total diferite.

| minrest a răspuns (pentru Holiday):

Daca te uiti la vrajeala, nu are legatura, dar daca te uiti la rolul functional al conceptelor, sunt doua ideologii totalitare si totalizante, care induc fanatism, prezinta lucrurile in asa fel incat sa apara ca un mare bine va rezulta daca renunti la umanitate, care la randul ei ti se prezinta ca ceva strain, indus de ''dusmani''. Folosesc ambele antisemitismul politc, este? Asta nu o poti nega. Iar islamul politic este o ideologie moderna, recenta, pe substrat religios.

| Kron5tadt a răspuns:

Daca nu dai exemple, o sa te acuz de instigare in mediul online. Deci, unde sunt probele?

| SG1995 explică (pentru Kron5tadt):

Exemple de useri neo-nazi sau de site-uri de propagandă.
De useri ai exemplele următoare:
Teffan, McLearen, lupudepenet, costinvlad. Tipi ăștia, pulime de 12-13 ani susțin idei nro-nazi venite pe filieră religioasă de pe site-urile unei numite Maxine Dietrich.
Caută numai blacksun666.angelfire.com
joyofsatan.angelfire.com
exposechriatinity.com