| anonim_4396 a întrebat:

Sunt studenta la fara taxa in anul 1 la o facultate. anul viitor as vrea sa ma inscriu la o alta si sa ma retrag de la cea dintai. in cazul in care la cea de-a doua am intrat tot la buget, voi fi scutita de taxa sau va trebui sa platesc taxa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In anul I nu poti fi scutita de taxa, va trebui sa o platesti, deoarece n-ai platit taxa in anul I la actuala facultate.

| disa a răspuns (pentru Ioandelasal):

Taxa deja este platita. eu intrebam daca pot ingheta anul 2 la prima si sa o fac pe cea de-a doua, in cazul in care sunt admisa la buget fara sa platesc taxa.

| Ioandelasal a răspuns (pentru disa):

Inseamna ca n-ai intrebat bine. Spuneai in intrebare ca esti "la fara taxa". Cand ai spus corect, in prima intrebare sau in precizare?

| disa a răspuns:

Dar taxa deja este platita. nu cred ca ai inteles bine intrebarea.