| Iulia26 a întrebat:

Sunteti contra ACTA? Daca da, semnati petitia contra acestei legislatii! https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/ ? slideshow! Sa salvam libertatea de exprimare de pe internet!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Last one? nu am nimic impotriva. orice are efect chiar si mica mea semnatura.dar am vazut prea de multe ori schimbandu-se forma unei legi cand esenta a ramas la fel,si pusa in aplicare chiar avand impresia ca atitudinea mea a a vut efect,si incet,incet,modificarea si imbrobodirea a avut efectul scontat asa cum se hotarase deja.o forma de organizare se impune dar atunci ar trebui un sef,o secretara,un sofer, si bineinteles o cafegita, cineva sa stearga praful si monitoarele si uiteasa noi vom tot vorbi iar iulia 26 are nevoie de ajutor si de raspunsuri si de semnaturi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce iulia? tu unde ai pune o limita? limitele nu sunt bune.dar libertatea pentru oamenii care nu au simtul masurii, este buna? legile imi limiteaza posibilitatile de desfasurare a placerilor si vointei. vreau sa pot ucide liber fara sa dau socoteala cuiva.semnezi o petitie? vreau sa fac sex chiar daca am sida.care e problema? libertatea de exprimare,pe internet cuprinde,si limbajul porno,amenintarile, si abuzurile asupra copiilor, minorilor etc? une e dreapta masura?

| CastorR a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol wtf?!

Cat de destept poti sa fi ca sa acceptzi acta? straight face

| benny a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu ai inteles altceva laughing

| lastOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai priceput nimic prietene... http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai castor? tu fara pollux esti o nulitate? unde ti-e fratiorul? sau pretenul? ma uite cum sta treaba; nivi nu m-am obosit sa citesc ce vrea aceasta acta fiindca oricum va fi incalcata si oricum vom suferi din cauza a tot ce limiteaza libertatea noastra ca indivizi.am o varsta si am semnat la petitii si hartii,incepand cu revolutia socialista si lupta cu dusmanii de clasa,impotriva razboiului atomic si a bombei nucleare, am trecut la vot, unde de 22 de ani am tot votat careodata in virtutea nertiei,alte liste de persoane necunoscute, acum mai nou petitii si alte hotarari ale nu stiu cui pentru nu stiu ce, voi vreti sa salvam? ce? ce vreti voi sa salvati? ce deja s-a hotyarat? CAND O SA VA TREZITI DEA BINELEA O SA VEDETI CAT DE DESTEPTI SANTETI>

| CastorR a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci gata.mai terminat straight face ...nu ai trait si sa'l vezi pe IIsus cum a inviat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Last one? pretene? am vazut, am cetit, m-am lamurit.acta va lua fiinta si se va aplica, ascunsa dupa bunele intetii cu care este pavat drumul spre iad, si la fel ca alte multe chestii ce se vor aplica infiderent de petitiile si semnaturile noastre.am curaj sa pun pariu cu tine, ca ternetul nu a fost al stramosilor mei nu este al meu, ci al copiilor mei si al copiilor copiilor mei pana se va schimba si va lua forme ce eu nu mi le pot nici macar inchipui la cat de mult si repede au loc schimbarile in domeniu.

| lastOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cat de sanatoasa e atitudinea pe care o afisezi... iti garantez ca nimic nu o sa se intample cum vrei tu/vrem noi daca nu ridici/ridicam un deget. Efortul depus pentru a semna petitia respectiva este minimal. Daca te documentezi putin in legaturile cu petitiile sustinute de AVAAZ, o sa ai placuta surpriza sa observi ca de cele mai multe ori prin intermediu lor s-a materializat dorinta publica. Starea asta de lahamite si de scarba fata de tot ce se intampla in jur imi e cunoscuta insa trebuie "sa calci" pe ea si sa mai incerci o data.