| Solix a întrebat:

Sunteti multumiti de serviciile de transport in comun din orasul vostru? Cum sunt conditiie? Cat costa biletul? Sunt autobuze/tramvaie noi,bune, moderne?

7 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

Eu sant foarte multumit de transportul in comun. In primul rand la noi in oras nici nu exista, al doila avantaj este ca nu avem poluare si al treilea beneficiu ar fi ca nu mai cheltuim bani pe transport.

| sierra1 a răspuns:

Faci un sondaj de opinie sau vrei să treci și pe la noi?

| SilentRain a răspuns:

1 Nu
2 groaznice
3 2lei
4 Nu

| Începătorul988 a răspuns:

Sincee, nu. Nu am fost nici-odata cu microbuzele din orasul meu, si de 2/3 cu autobuzul. Conditiile sunt prea inumane.
1. Pute, ca unii n-au banii de apa, ca-i scumpa rau.
2. Sunt autobuze vecho, comfortul tau fiind 0.
3. Unii te mai tin si in picioare
4. Auzi doar conversatii care nu te intereseaza
5. Soferii sinucigasi, gasiti in baruri si angajati
De aia aleg sa merg cu masina proprie.

| Diavolo18 a răspuns:

Nu-s deloc multumit. Multa lume, miroase inauntru a transpiratie statuta, persoane de tot felul si de toate natiile. Pret tranvai 1.5 lei, pretul biletului la metro este in functie de calatorii dar eu il folosesc pe cel de 2 calatorii care este 5 lei si mai este ratb care nu-l folosesc deloc. Bine ca au bagat si uber in Romania. Toate sunt vechi si fac mult zgomot.

| Florinrm97 a răspuns:

Eu sunt din Tulcea si nu prea merg cu transportul in comun dar cand o fac, nu prea am de reprosat, aici sunt doar autobuze. Autobuzele erau destul de vechi iar o mare parte din ele au ars intr-un incendiu si primaria a fost nevoita sa aduca autobuze din alte judetelaughing. Biletul este 4 lei pentru 2 calatorii parca. Sunt student in Constanta si nici nu folosesc atat de des transportul in comun, Autobuzele sunt putin mai noi decat in Tulcea dar depinde de ora si de autobuz, poate fi foarte ingramadit si nu mai zic de maxi-taxi ca mi-e frica de alea cat de ingramadite sunt, stau oamenii ca in conserve acolo happy

| Kime a răspuns:

În orașul meu există în principal autobuzele. Nu sunt tramvaie. Autobuzele sunt și moderne dar și vechi. Cele moderne sunt dotate cu aer condiționat și compresor de bilete dotat. Cele vechi au devenit mai puține. Cam 4 la număr. În ele se află miros deranjant, cãldurã și stai 10 min să iti faci biletul.

Biletele sunt de două tipuri: unul cu o cãlãtorie și unul cu două.

Cel cu o cãlãtorie costă 2 lei iar cel cu două 4 lei. Cel cu o cãlãtorie poate fi cumpărat de la un aparat special iar cel cu două de la chioșcul de ziare și reviste din stația autobuzelor.