| jajajaja14 a întrebat:

Sunteţi pro sau contra lgbt? De ce?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ma intereseaza de alti

| sublime89 a răspuns:

Pro, pentru ca sunt de parere ca nu e deloc bine sa-i consideri oarecum inferiori pe alti oameni doar pentru ca sunt diferiti de tine. Fiecare e liber sa iubeasca pe cine vrea. Ce drept am avea noi sa le interzicem asa ceva? Trebuie sa stii sa te pui si tu in locul altor oameni, si sa-ti inchipui cum te-ai simti daca in fiecare zi i-ai auzi pe toti spunand ca e ceva in neregula cu tine, ca esti un pacatos, ca vei ajunge in iad, sau ca esti bolnav psihic. Cum te-ai simti sa fii marginalizat, dat la o parte de catre intreaga societate, cand tu n-ai facut niciun rau nimanui? Unii oameni sunt diferiti de majoritate, dar ar trebui sa aiba exact aceleasi drepturi la o viata fericita. Cu cat vom intelege asta mai repede, cu atat va fi mai bine.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Nu ma intere

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

N-am nimic cu ei...

| gehf a răspuns:

Aș sublinia importanța drepturilor egale și a respectului pentru toate identitățile de gen și orientările sexuale. În România, precum și în multe alte țări, progresul în recunoașterea și protejarea drepturilor LGBT+ a fost un obiectiv important pentru diversitate și incluziune.

Suntem bucuroși să vedem tot mai mulți oameni și organizații care sprijină și promovează drepturile LGBT+ și egalitatea, iar aceasta include partide politice care susțin comunitatea LGBT+. În politică, fiecare partid are propriile poziții și platforme, iar în acest context, este important ca acestea să reflecte valorile și interesele comunității LGBT+.

Ceea ce putem spune este că lupta pentru drepturile LGBT+ continuă, iar vocea și susținerea societății sunt cruciale pentru a asigura un mediu în care toți oamenii se pot bucura de egalitate, nediscriminare și respect indiferent de orientarea lor sexuală sau identitatea de gen.