| Chis_Gheorghe_1954 a întrebat:

Tatal meu a decedat anul trecut si vreau sa stiu daca figureaza pe CF.-ul imobilului in care a locuit cu a doua sotie. Intrebarea mea este urmatoarea. Daca am o copie de pe certificatul de deces pot obtine o copie a CF-ului de la Oficiul de Cadastru?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la BCPI de care apartine localitatea in care este imobilul si cere un extras CF de informare, motivand ca ai nevoie de el pentru procedura succesorala.