| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva cum se va termina razboiul din Ucraina?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Destul de nasol, deja razboiul asta afecteaza Europa foarte mult, a dus la crize economice iar populatia trage greul sa duca o viata decenta cu preturile mari in spate dar e alta mancare de peste.
Revenind la subiectul principal, avem in coltul stang pe Ucraina care lupta pentru a-si redobandi teritoriile anexate ilegal de rusi si de a ii alunga pe orci de pe teritoriul lor si de a isi consolida independenta fata de ei, cu alte cuvinte trebuie sa castige razboiul pentru a face asta si de a adera la UE, NATO, victoria e absolut necesara. Cu ajutorul occidentului Ucraina nu va pierde razboiul asta, primeste arme, e ajutata umanitar si nu e lasata de izbeliste, probabil fara ajutorul Europei ar fi pierdut razboiul acum, armele primite au dus la batalii castigate in fata orcilor, au mai recuperat din teritorii, e interesul NATO ca rusii sa nu castige pentru ca vin mai aproape de granitele NATO si vor avea control mai bun la Marea Neagra care e punct strategic pentru intreaga alianta, practic ii vom avea pe rusi in coasta, toate marfurile care circula pe mare si nu doar ele vor trece prin sita ruseasca, vor impune restrictii de circulatie pe mare ceea ce e de nepermis pentru NATO.
In coltul din dreapta avem hoarda lui putin, astia nu stiu sa piarda (ma rog... putin), pentru ei inceperea invaziei a insemnat din prima zi "ori castigam, ori pierdem" nu exista cale de mijloc mai ales ca sunt cu genunchiul pe cap din cauza restrictiilor si majoritatea planetei ii condamna, deja s-a facut de ras pana acum cu armele invechite si umilintele incasate in lunile astea de razboi dar rusii au avut o strategie in toata existenta lor, iarna e terenul lor si stiu sa-l foloseasca, Europa are de ales intre a face frigul si de a se adapta la conditiile din lunile astea sau sa fie kurva egoista si sa faca pactul cu diavolul si sa aleaga moartea ucrainenilor ceea ce e de neacceptat, eu sunt ferm convins ca NATO si UE vor tine piept iernii si santajului rusesc. Daca n-aveau orcii arme nucleare ii pulveriza America pana acum, sa nu uitam ca datorita Americii acum rusia exista, fara ajutorul militar pe care l-au primit in '41-45, n-aveau cum castiga razboiul cu nazistii, putin le-au lipsit nemtilor ca acum sa stearga rusii de pe harta.

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent de cine castiga se va termina cu mari pierderi omenesti si materiale si o mare cantitate de manie si ura care nu va dispare repede.

| Simpatic a răspuns:

Eu prevad ca se va termina urat mai ales pentru Rusia, adica economia va fi la pamant, Putin ar trebui mai repede indepartat altfel tot poporul rus va suferi, nevinovat. Rusia v-a pierde razboiul si va avea de platit daune de razboi si nu doar Ucrainei ci si celorlalti grei care au investit in apararea Ucrainei, bani care deja sunt de ordinul zecilor de miliarde de euro. Banii se vor imparti pe de o parte intre Uniunea Europeana (bineinteles Romania nu va primi 1 leu, pentru ca e condusa de sclavi cu capul plecat care nu au un cuvant de spus in lume) pe de cealalata parte SUA va incasa si ea mare parte din daune de razboi.
Pe langa asta mare parte a soldatilor si gradatilor rusi vor primi pedeapsa capitala asemeni nazitisor la procesul de la Nürnberg.
Exista insa sansa ca Rusia lui Putin sa nu stie sa piarda si sa lanseze o bomba nucleara, asta ar duce nu la un nou Cernobîl dar poate de zeci de ori mai puternic.
Nebunii nu stiu sa piarda, au demonstrat-o Americanii in al Doilea razboi mondial cand i-au spulberat cu cele 2 bombe atomice pe Japonezi, popor nevinovat.
Totusi din punctul meu de vedere Sua a aratat demnitate in pierderea razboiului din Vietnam, nu au mai apelat la arme nucleare.
E o virtute si sa stii sa pierzi in viata! Pentru ca cine nu stie sa piarda, nu stie ce sa faca cu victoria!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Simpatic):

Personal. Si din ce vorbește istoria. Japonia anilor 40 a fost un Nazismul Asiei și țara care i-a tras pe Americani in al doile razboi mondial.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Simpatic):

In dicșionarul rusesc, nu cred că există cuvantul DESPAGUBIRE

| Simpatic a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nici eu nu accept sa platest taxe acestui STAT nenorocit dar crezi ca am vreo scapare? tata nu este politician happy
Asa si Rusia, vrea nu vrea va plati. Sunt datori prin lasitatea de care dau dovada si nu il dau pe mana Tribunalului pe acest criminal de razboi, Vladimir Putin, sa plateasca toate daunele provocate Ucrainei, care cred ca se vor ridica la MII de Miliarde de Euro doar infrastructura, pentru ca vetile omenesti nu se pot contoriza in bani.

| Simpatic a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Japonia este tara care s-a dezvoltat in cateva decenii cati alte tari in cateva secole, au trecut de la feudalism la capitalism atat de repede si au cunoscut un boom economic, pe care eu il respect.
Sunt poporul cel mai civilizat si de bun simt din intreaga lume.
Ca vorbim de samurai, ninja si nobilimea cu sabie, acelea sunt de domeniul trecutului. arigato

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ba există. Pe România a obligat-o la despăgubiri 20 de ani și după ce le-au achitat a pretins sa mai contribuie încă 20 de ani. Gheorghe Gheorghiu Dej a plătit refuzul cu viața.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se termnină acum, Ucraina rămâne fără teritoriile ocupate.

| mihai69 a răspuns:

Trist.

| sabin89 a răspuns:

Destul de nasol. Cu oameni morți, clădiri dărâmate...

| gabicoo a răspuns:

Se va termina: Prost! Pentru ambele tabere!

| StrongHeart a răspuns:

Mai, nu castiga nimeni.
Gandeste-te ca ai doi frati si ei se omoara intre ei. Iese cineva castigat?
Putin nu da semne ca ar da inapoi si mor soldatii rusi pe capete, americanii alimenteaza razboiul pentru ca nu cauta sa faca pace, clovnul de Zelinski arunca tineri la macel si nimeni nu castiga nimic. Doar suferinta.
Ce se va intampla, Dumnezeu stie.
Deocamdata suferim economic, sa speram ca nu vine razboiul si la noi.

| StrongHeart a răspuns:

Pentru Simpatik ca mi-ai dat block.
Nebunii au fost americanii ca au dat bomba aia.
Nu meritau sa moara oameni nevinovati ca vrei tu sa iti etalezi talente de superputere.
In Ucraina e Fascism, ce visezi acolo cu rusii si Nurnberg? Schimbam datele problemei dupa cum ne convine sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se va termina cu pierderi mari pentru ruși.

| IceRope a răspuns:

Nu!

| Kaonashii a răspuns:

Urat orice ar fi