| Mariana875 a întrebat:

Știe cineva dacă îmi pot face pașaportul cu buletinul de 14 ani dupa ce am împlinit vârsta de 18 ani? Menționez că cei de la buletine nu mai au plastic pentru a face buletine și mi l-au lăsat pe cel de 14 ani și mi-au spus că mai este valabil încă 3 luni de la data expirării.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti face pasaportul avand in vedere ca, pe perioada starii de alerta s-a prelungit valabilitatea CI pe intreaga perioada si inca 90 de zile dupa incetarea acesteia. In prezent suntem inca in starea de alerta.

| Mariana875 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc! Și este vreo problemă dacă în buletinul de 14 ani am o locație, iar în cel de 18(pe care nu l-am primit)este altă localitate pentru că m-am mutat în alt loc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mariana875):

Nu este nici o problema.