| Teo0011 a întrebat:

Tot aud de ceva timp, ca dupa alegerile de pe 6 Decembrie,vom avea o noua stare de urgenta.Ce ziceti, asa sa fie?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, depinde de gravitatea pandemiei.
In orice caz Presedintele Romaniei, singurul care poate declara starea de urgenta, a afirmat de mai multe ori ca nu se gandeste sa o faca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iohannis a zis ca nu va decreta stare de urgenta.

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

O sa vezi după alegeri cum încep iară restricțiile alea periculoase si vorbim atunci.

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Adica cum e acum in jumate de tara? Sau acu nu sunt periculoase. Doar după alegeri sunt periculoase nu?

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

M-am referit restricțiile alea de ne iesit din casa de loc, locuri de munca închise de tot si etc.
Si eu sunt intr-o zona cu restricții dar încă treaba e lejeră.Mai poti merge cu o declarație.Dar in curând se vor închide mai drastic.
Si unde stau eu acum s-au găsit nu stiu cate cazuri de covid si a vrut să închidă de toata comună.Dar s-au împiedicat de ceva.O femeie a murit si aici s-a spus ca de covid in urma analizelor, partea nașpa e ca bărbatul ei are nu stiu ce boala si a trebuit să îl duca la spitalul județean, la oras si lui nu i-a gasit covid, iar acum fata lor vrea sa o dezgroape pe masa sa se refacă teste sau ce naiba ca nu are cum.Ea zice ca daca au stat unul cu altul in casa 24 din 24, oameni bolnavi ce nu se puteau deplasa pe rute mari nu au cum sa aiba covid, iar daca tot e cum ea a avut si a murit de asta si bărbatul ei nu are.
În oraș la mine s-au declarat tot mai multe cazuri si ia prelungit carantina.Mama,tata,fratele meu si cumnata spun ca prin oras se circulă normal doar ca cu declarație, dar merg la munca, La magazine Si totul e deschis înafara de baruri.Deci se poate agrava si mai rau.

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Mna, daca iesea Diaconu președinte nu ne mai baga restrictii din alea. Cu Iohannis ce sa faci. Esti amuzant

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Sunt fata.
Nu mai tot bate moneda pe faza cu Diaconu cand nu sti ce sa spui.Ca nu ti-am zis ca l-am votat, ți-am zis ca l-aș fi votat atunci ca si candidat independent nu cu o leoata de mafioți după el cum va place unora.
Ma acuzi pe mine ca ma iau dupa tv.Dar tu pe cine votezi?

| Freya1 a răspuns:

O sa fie, ca abia așteaptă să te închidă.

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Daca era Mircea Diaconu președinte acum... Zburdam ca niște fluturași și nu aveam nici cipuri de la bill Geiț

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Pe tine nu te-am mai băgat în seamă.Si nu ti-am spus că obligatoriu ei dar vad ca esti mai greu de cap decat prevede legea.
Ignora-ma fa bine daca te crezi prea inteligent.

| anonimg a răspuns:

Poate sa vina si razboi ca nu ma intereseaza, cat timp la conducerea statului sunt niste copii fara minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom trai si vom vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starea de urgenta permite mai putine restrictii si instituirea lor este mult mai dificila decat in starea de alerta, deci nu

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Iohannis a spus că nu, să stăm liniștiți că nu este nici măcar în discuție așa ceva.
Nu de alta, dar suntem deja mult pe minus, dacă ne închide iar... nu ne mai revenim în următorii 60-70 de ani și el știe foarte bine asta, împreună cu experții în domeniul economiei naționale.